İşler, güçler ve diğer şeyler

ozgur_yazilim_logo_256Bir süredir bir koşuşturma hali içindeydim. Kaçmaktan kovalamaya fırsat bulamıyordum. Bir yandan çok şey değişti, bir yandan da hiç bir şey değişmedi.

En önemli değişiklikler arasında Özgür Yazılım A.Ş. geliyor. Uygun Teknoloji artık fiilen Özgür Yazılım A.Ş.’nin bir parçası. Değişmeyen ise yaptığımız iş. Adından da belli olduğu üzere özgür yazılım geliştirmeye devam ediyoruz. Linux’a, Java’ya ve tabii ki Tekir‘e devam ediyoruz…

Değişen şey Tekir’in geliştirme süreci. Tekir artık daha şeffaf geliştirilecek. Detayları pek yakında. Değişmeyen ise Tekir’in bir özgür yazılım olarak hayatına devam edeceği.

Kullandığımız araçlar arasında değişen şeyler var ama değişmeyen bunların da özgür yazılım olması. Artık Java dışında başka yazılım geliştirme teknolojilerine de hakimiz ve tabii ki hepsi özgür yazılım.

Özgür Yazılım A.Ş. içerisinde farklı firmaların birleşiminin doğal sonucu olarak, firma kültüründe değişiklikler var. Değişmeyen ise bizlerin topluluğa ve özgür yazılım konusunda aktivist olmaya bakışında bir değişiklik olmaması. Bir değişiklik varsa bile bu olumlu yönde.

Sonuç olarak hayat devam ediyor. Değişmeyen tek şey, değişimin kendisi…