Github deposunun Redmine’a bağlanması

githubİş takip sistemi Redmine'ı ve sürüm takip sistemi git'i kullanıyorum. Git, SVN gibi sürüm takip sistemlerindeki depoları redmine'a bağlayabiliyorsunuz. Github ise açık kaynak projelere ücretsiz alan sağlıyor. Github'daki bir projemi Redmine'a bağlamak istedim. Kendi uğraşımdan sonra  Samed Beyribey'den yardım istedim. Kendisi nasıl entegre edebileceğimi anlattı. Sizler için de faydalı olacağını düşünerekten bu yazıyı paylaşmak istedim.

Github projenizi redmine'a bağlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Öncelikle github projesini redmine'ın kurulu olduğu sunucuda dilediğiniz bir dizine git projenizi mirror parametresi ile klonlayın.

Eğer projeniz private ise http yerine ssh ile klonlayabilirsiniz. Klonlama işleminden sonra redmine panelinden Yönetim -> Ayarlar sayfasına gidin ve Depolar sekmesinden bir API Key oluşturun.

Eklemek istediğiniz projeye gidip projede Ayarlar -> Depolar 'a tıklayıp yeni bir depo oluşturun. Burda "

komutunu girdiğinizde karşınıza vi editoru çıkacaktır. Cron ayarlarınızı vi editorüne girip kaydedebilirsiniz. Örneğin her saat başı güncellemeleri almak istiyorsanız aşağıdaki cron ayarlarını kullanabilirsiniz.

Böylelikle github projenizi redmine'a entegre etmiş olursunuz. Standart olarak "refs #işnumarası" şeklinde gönderdiğiniz commitler redmine'da o işe bağlanacaktır.

İyi çalışmalar.